Yjet turke në pushim

halit-kenan-beren
Tre nga emrat më të njohur në televizionin turk kanë deklaruar se do të pushojnë nga ekrani për një kohë të caktuar. Pas Berguzar Korel e cila do të merr pushim për të përsosur aktrimin me kurse në SHBA, edhe bashkë-aktori nga seriali ‘Karadayi’ pritet të mos kthehet në të ardhmen e afërt në serialet turke. Kenan Imirzalioglu deklaroi që nuk do të luaj në asnjë serial që...

Përfundojnë hit-serialet turke?!

karadayi-kenan-imirzalioglu-berguzar-korel-poster
Në një shkrim të sajin, Sina Kologlu, analistja e njohur e serialeve turke parasheh ndryshimet që pritet të pësoj skena televizive turke këtë qershor kur edhe përfundon ky sezon televiziv. Sipas saj ‘Muhtesem Yuzyil’ (Sulltani) tashmë dihet se do të përfundoj transmetimin në kanalin Star TV, por nga ky kanal do të mbyll aventurën edhe seriali ‘Ben de Ozledim’. Edhe një serial...

Përfundon ‘Lale’

laledevri2
Seriali ‘Lale Devri’ do të mbyll aventurën pas katër sezoneve. Edhe pse pritej të bënte finalen verën e kaluar, seriali u rikthye për sezonin e katërt në kanalin Fox TV, por shikueshmëria e pakënaqshme bëri që ky sezon të jetë më i shkurtri deri tani. ‘Lale’ do të përfundoj të shtunën me 1 shkurt, me episodin final që do të shfaqet në kanalin Fox.

Ja tre shehzadet

yeni-şehzadeler-muhteşem-yü
Seriali ‘Sulltani – Shekulli i madhërishëm’ do të përfundojë verën e vitit 2014. Në sezoni ne fundit pos një sulltani të vjetër, dhe Hyrremes më në moshë, do të kemi edhe dy shehzade të rritur dhe duke dominuar secilin tokën e tyre të caktuar nga Sulltan Sulejmani. Përkrah, Shehzade Mustafas që portretizohet nga Mehmet Günsür, kemi edhe dy shehzade tjerë. Shehzde Bejazidi...

Serial i ri për Ibrahim Pashën

Okan-Yalabik
Okan Yalabik, aktori i njohur për rolin e Ibrahim Pashës në serailin ‘Shekulli i Madhërishëm’ do të jetë pjesë e një seriali të ri turk. Ai do të paraqitet në serialin ‘Fedai’, projekt i ri i kompanisë TIMS e cila qëndron edhe mbrapa ‘Muhtesem Yuzyil’. Ai do të portretizoj karakterin e Abdylhamidit. Në serialin e ri përkrah Yalabik, do të paraqitet edhe aktori Murat Yildirim....

Tatlitug nis përgatitjet për vjeshtë

kivanc-tatlitug_farah-zeynep-abdullah
Kıvanç Tatlıtuğ dhe Farah Zeynep Abdullah kanë nisur përgatitjet për serialin e ri që do të nis sezonin e ardhshëm në kanalin Star TV. Të dy aktorët javën e kaluar kanë pasur sesionin e fotografimeve derisa xhirimet pritet të nisin gjatë vjeshtës. Ky do të jetë roli i parë për Kıvanç Tatlıtuğ pas përfundimit të ‘Kuzey Guney’ derisa Farah Zeynep Abdullah kthehet pas...

Umutsuz Ev Kadınları

umutsuz_ev_kadinlari
Shtëpiake të dëshpëruara Titulli origjinal: Umutsuz Ev Kadınları Formati: Dramë, Komedi Kompania prodhuese: Med Yapim Kanali origjinal: Kanal D (2011-2013) Fox (2013-vazhdon) Kohëzgjatja origjinale: 2 tetor 2011 – vazhdon Numri i episodeve: 3 sezone, 80 episode Producent: Fatih Aksoy Rolet kryesore: Bennu Yıldırımlar, Songül Öden, Ceyda Düvenci, Özge Özder, Serhat Tutumluer,...

Yalan Dünya

Yalan_Dünya_Kadro
Botë e rrejshme Titulli origjinal: Yalan Dünya Formati: Komedi Kompania prodhuese: D Productions Kanali origjinal: Kanal D Kohëzgjatja origjinale: 13 janar 2012 – vazhdon Numri i episodeve: 2 sezone, 56 episode Producent: Gülse Birsel Rolet kryesore: Altan Erkekli, Füsun Demirel, Olgun Şimşek, Beyazıt Öztürk, Gülse Birsel, Hasibe Eren   Seriali tregon ngjarjet komike të dy...

Intikam

intikam
Hakmarrja Titulli origjinal: Intikam Formati: Dramë, Aksion Kompania prodhuese: in D House, Disney Kanali origjinal: Kanal D Kohëzgjatja origjinale: 3 janar 2013 – vazhdon Numri i episodeve: 1 sezon, 22 episode Regjisor: Mesude Eraslan Rolet kryesore: Beren Saat, Nejat İşler, Mert Fırat, Zafer Algöz, Arzu Gamze Kılınç, Engin Hepileri, Başak Daşman, Celil Nalçakan, Ezgi Eyüboğlu,...

Kayıp Şehir

kayıp-şehir
Qyteti i humbur Titulli origjinal: Kayıp Şehir Formati: Dramë, Familjar Kompania prodhuese: D Yapim Kanali origjinal: Kanal D Kohëzgjatja origjinale: 14 shtator 2012 – 25 mars 2013 Numri i episodeve: 1 sezon, 26 episode Regjisor: Cevdet Mercan Rolet kryesore: Gökçe Bahadır, Nik Xhelilaj, İlker Kaleli, Nazan Kesal, Uğur Polat, Cansu Tosun, Elifcan Ongurlar, Tugay Mercan, Taner Ölmez, İhsan...