Kohavision për vitin e ri

happy-2014
Pos përmbledhjeve të zakonshme sportive, KTV sjell edhe shumë programe festive për teleshikuesit kosovar. Nata e fundit e dhjetorit do të mbyllet me koncertin e Genc Salihut dhe me edicionin festiv të Oxygenit, për të vazhduar me filma artistik pas mesnate. Programi i fëmijëve është me 1 janar në 17 dhe 2 janar në 9. Ndërkohë Gena’s Show, Latino Band, e Elina Duni Quartet do të përshkruajnë...

‘Being Human’ në KTV

being_human_uk
Duke nisur nga kjo e shtunë, çdo fundjavë në ora 23, në kanalin kombëtar Kohavision, transmetohet seriali mbinatyror britanik, ‘Being Human’. Seriali i BBC-së ndjek tre miq, një vampir, një shpirtë, dhe një njeri-ujk, dhe jetët e tyre në botën reale. Në rolet kryesore vijnë Sam Witwer, Meaghan Rath, dhe Sam Huntington. Seriali ka 4 sezone me 40 episode në total të transmetuara...

ARTA me pamje dhe me përmbajtje të re

Kanali i parë kosovar që gati 4 vjet transmeton 24 orë lajme, ARTA, nga sot ka ndryshuar pamjen. Me një dizajn grafik të ri, kanali që ju sjell lajme në çdo minutë, freskon pamjen vizuale me ndryshimin e ngjyrës nga e kuqe në të bardhë. Shikuesit e kanalit ARTA do të vazhdojnë të informohen në kohë reale me lajmet e fundit për ngjarjet në vend, rajon dhe botë. Imazhi me grafikë...

Rubikon – Tracey Ann Jackobson

EXCLUSIVE RUBIKON sonte: Ambasadorja amerikane Tracey Ann Jackobson flet për herë të parë pas Marrëveshjes së Brukselit. - Si duhet te shkoje implementimi i Marreveshjes? - Edhe sa dite do te pritet qe palet te levizin? - Cka nese nuk do te implementohet Marreveshja nga ndonjera pale? - Kur duhet te hiqen barrikadat? - A do te jete takim me Albin Kurtin? Keto dhe shume te tjera ne Rubikon sonte...

Ndryshime ‘pranvere’ në Kohavision

Kanali kombëtar kosovar, Kohavision, nga mesi i marsit do të nis periudhën e ndryshimit të disa programeve. Në mesin e risive të shumta që do të sjell KTV është rikthimi i hit-emisionit ‘Ça ka 3’. Edicioni i ri do të realizohet nga një grup krejtësisht i ri i tinejxherëve. ‘Ça ka 3’ do të shfaqet çdo të shtunë në ora 17:20. Ndryshim termini do të ketë edhe për programin...

Oxygen fillon në KTV

(c) Oxygen
    (c) Oxygen Nga sot, njëri ndër programet më të shikuara në Kosovë, Oxygen me Besim Dinën nis aventurën në kanalin kombëtar Kohavision. Emisioni do të vazhdoj të transmetohet të premteve, por në një orar më të hershëm. Emisioni i parë në KTV dhe i 223ti në total do të nis sonte në ora 20:45. Mysafirë të emisionit të parë do të jenë ministrja Mimoza Kusari-Lila...

Nis Express Summer

express-ktv
Emisioni ‘Express Summer’ është rikthyer në ekranin e KTV-së nga 4 qershori. Shikuesit për pesë ditë në javë (nga e hëna deri të premten) në terminin e ri nga ora 17:30 e deri në orën 18:50 do të kenë mundësi të shoqërohen me hitet më të fundit të muzikës shqiptare dhe asaj të huaj. Reportazhet për bregdetin dhe rivierën turke, kuriozitetet nga bota dhe lajmet më të...

Rubikon – 6 qershor 2012

rubikonlogo
Temë diskutimi në Rubikon sonte është “Rrugët e drogës në Kosovë. Për të diskutuar këtë çështje mysafirë të Adriatik Kelmendit në studio janë Dr. Jusuf Ulaj, Safet Blakaj, Arianit Koci dhe Bahri Shala Rubikon shfaqet në ora 20 në KTV dhe në ora 22 në ARTA.

Express KTV – 31 maj 2012

express-ktv
-Besnik Qaka flet për Express; -Me duartrokitjet të gjata dhe brohoritje të shumta, Rona Nishliu e Florent Boshnjaku janë mirëpritur nga miqtë, kolegët dhe familjarët e tyre, të cilët i kishin organizuar mbrëmë një pritje në shenjë falënderimi për prezantimin dinjitoz që i bënë gjithë shqiptarëve. Rona gjithashtu është pritur sot edhe nga kryeministri Hashim Thaqi; - Fatos Kabashi...

Rezultatet zyrtare të sondazhit për televizionet kosovare

Si zakonisht edhe këtë vit uebfaqja dedikuar botës së televizionit, Telekomanda ka organizuar një sondazh për të dhënë një pasqyrë për atë se çfarë po shikohet në televizionet kosovare. Sado që është e thjeshtë, ky sondazh është edhe një parapërgatitje për renditjen e programeve më të mira në kanalet kosovare. Këtë vit renditja do të përfshijë  programet më të mira...