Serialet më të ndjekura turke

Nëpër kanalet tona shpesh dëgjojmë paralajmërimet bombastike për serialet që kanë thyer rekorde shikueshmëri nëpër vende të ndryshme. Përjashtim nuk bëjnë as promocionet për serialet turke. Për këtë arsye më poshtë do të shfaqim serialet më të shikuara turke gjatë javës së kaluar 22-28 tetor 2012.

Më i shikuari ka qenë ‘Muhtesem Yuzyil’(Sulltani) duke u renditur para ‘Karadayi’. Në pozitën e tretë është renditur ‘Arka Sokaklar’ derisa ‘Lale Devri’ është renditur e gjashta. Gjatë javës së kaluar nuk janë shfaqur episode të reja të disa serialeve për shkak programeve speciale për festën e Kurban Bajramit, në mesin e të cilave janë “Kurtlar Vadisi Pusu”, “Öyle Bir Geçer Zaman ki”, ” Umutsuz Ev Kadınları” , “Kuzey Güney”, “Yalan Dünya”.

10 serialet më të shikuara në kanalet turke gjatë javës së kaluar dhe kanali në të cilin transmetojnë:

Muhteşem Yüzyıl Star

Karadayı Atv

Arka Sokaklar Kanal D

Yer Gök Aşk Fox

Pis Yedili Show

Lale Devri Fox

Şefkat Tepe STV

Ustura Kemal Show

Sultan Kanal D

Huzur Sokağı Atv