Në KTV nisi Lale Devri

Seriali Lale do të shfaqet nga e hëna deri të enjten në KTV në ora 21:15. Seriali në origjinal quhet Lale Devri (shqip – Periudha e tulipanëve), por, nuk ka të bëj asgjë me këtë periudhë që njihet si pjesë e historisë otomane. Filmi përcjell dy familje. E para, një familje nga Anadolu, që nga Kajseri është shpërngulur në Stamboll, punët e së cilës po shkojnë për mrekulli, familje për të cilën po fillon një periudhë lulëzimi, një periudhë e tulipanëve. Në anën tjetër është një familje e ngritur nga Stambolli që është në prag të një periudhe të errët pas përfundimit të periudhës së tulipanëve. Dashuria dhe puna do të kryqëzojë rrugët e këtyre dy familjeve duke filluar një storie përplot intriga.

Familja Tashkëran nga Stambolli është një familje e një shtrese shoqërore të ngritur. Megjithatë problemet për ta sapo kanë filluar. Pas vdekjes së babai të familjes, Kemalit punët janë përkeqësuar dhe gjenden para përkeqësimit. Nëna e familjes po lufton për mbijetesë dhe për të mbajtur standardet e jetës që kishin deri më tani.

Në anën tjetër familja Ilgaz nga Kajseri nuk është e një shtrese shoqërore të ngritur. Nëna e familjes është një njeri që ka qejf të mbaj nën kontroll gjithçka derisa familja fillon të fitoj betejë pas betejë drejt suksesit.

Këto dy familje, përkundër dallimeve të shumta shoqërore do të filloj ti bashkoj dashuria e fëmijëve të tyre që nuk pritet mirë nga të dyja palët.

Në rolet kryesore luajnë Tolgahan Sayisman, ish-Mister Turqia dhe Bota në vitin 2005. Më herët ka patur role më të vogla në seriale si Esir Kalpler, Maçolar, Dicle, Hepsi bir, Acemi Cadi dhe Elveda Rumeli. Së bashku me të në rolet kryesore do të luaj edhe Emina Turkcan Sandal, gruaja e këngëtarit të njohur Mustafa Sandal, dhe motra e basketbollistit të kombëtares turke, Mirsad Turkcan. Këngëtarja me prejardhje nga rrethi i Novi Pazarit në vendet e ish-Jugosllavisë njihet si këngëtare e suksesshme ne emrin Emina Jahovic. Në rolet kryesore do të jetë edhe një ish-mis Turqia, Selen Soyder. Roli i parë i saj i madh ka qenë pikërisht në serialin Lale Devri dhe serialin tjetër binjak, Yer Gok Ask.

Më shumë për serialin, aktorët dhe episodet do të gjeni në ditët në vijuese në Telekomanda.

Comments

 1. egi khhhhhhhhhu qysh bre nuk po na bon se teper pom pelqen kisha nejt tan naten pa flejt veq me percjell

 2. un quhem keti ju pershendes nga zemra se ju duaaaaaaaaaa pa mas jeni mat miret veq vazhdoni

 3. kisha pas deshir ka 2 epizoda me lu se shpejt po kryhet shum serjal i bukur as nja sma ka pilqy si lale ju pershendet adhurimi

 4. lale shum dedua viq shum mir se tuebo interesant filimin viq shum mirë tung qaoooo shum te dua <3 <3

  1. po vallai po tash erdhi edheh toprakja e u nreq filmi po lalja ma e mire toprak lale qenar ♥♥♥♥♥

 5. shum mir e ka serial i mir veq palidhje qe vdiq laleja qekjo sum ka hiq valla kja lalja sika vdek hiq valla
  tung babi tefana edhe Qënari ditene mir

 6. hej tung se jam du epercell walla
  shum mir te lutem mas penkani
  lale po ke vdek a po a jop tani aje mir
  qao qao qao

 7. Serial i mrekullushem edhe me gezim por edhe me vuajtje.Kisha pasur shum deshir te takohem me Qenarin dhe Lalen SHUMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

 8. serialet e turqve te njejta por hallall KTV i kan sjell para temajme, u mbyten tu vujt e hajt, hahahah nasht ndoshta ju jep paga pak me te larta ktv-ja gazetareve se social i marin qaq….

 9. shum serial i bukur vetem se pak keq pasi qe lale ka vdekur se veshtir e ka pas qenari
  do te doja ta dija perfundimin nga un keni ket komen netem vazhdoni

 10. shum bukur por si vdiq lalja nuk esht niteresant hiq tybe hiq ma kurr

 11. vallla lale ma e mira ma e mire se toprak bile krejt klasa po me thirrin lale hehhe po me thojn je si lale

  1. po viq jeshmini ma e mira esht esht si kukull mua me thrasin jeshmini ne shkoll shkoll ime skendr skenderi esht me mira prihtin

   1. hej Qenari esht mi miri ne bottt esht nje djal simpatik fjolla mila lita e pershendesin QENAR

 12. ai sdi shka bile po e percjelli une filmin pa lale ajo ma e mire se toprak edhe filmi palidhje ma mire mos me pa dek lale se e kom zemer a o qashtu bre kthema dikush pergjigjien

 13. ka mundesi dikush t mthot si dhe pse vdes laleja dhe c far bdodh m pas sepse tani kam filluar ta ndjek te nj kanal grek?

 14. shum bukur ama pa lalen nuk po duket seriali hiq interesant hiq walla ajo krejt e ka ndreq sertialin po edhe toprakja shum e bukur teper tdu♥<3

 15. shummmm i mire seriali sidomos toprakja shummm e bukur teper teper e bukur edhe serialin e ka ndreq, shummmmmmmmmmmmmmmm serial i mire edhe qenari shumm i forttttt viq nuk po me pelqen qe po e dashuron jeshimen.”Toprak te dua shummm nga Dhurataaaa♥♥♥♥<3<3

 16. shum mir ama tasht si duket vdiq edhe jeshim bahet krejt seriali palidhje ashtu siq esht toprak

 17. shum te miri jini veq vazhdoni qishtu ju dua shummmm seriali ma i miri ne bot jini ju ju dua shum

 18. shum shum shum me ka pelqyyy kjo qenari me lalen shummmmmmmmm ja ha zemeren toprakes qenarit edhe lales

 19. mu me ka pelqyar shumm ky serjal qenar torpak ma te mir jeni juu ju du shummmmmmmmmmm